| Part Number | TSDMRX-5V 10W-EVM |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Quantity in stock | 490460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | TS81000 Wireless Charging Receiver Evaluation Module |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Kits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TSDMRX-5V 10W-EVM |
| Datasheet download |
| Part Number | TSDMRX-5V 10W-EVM |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| GPIO | No |
| Audio I/O | No |
| Interface Standards | USB |
| Ethernet | No |
| Type | Evaluation Module |
| Replacement Part Number | PART-TSDMRX-5V 10W-EVM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LPC54102 Series Microcontroller Sensor Processing Motion Solution Development Board Download PDF datasheet for OM13078,598.pdf |
|
STMicroelectronics | STM32 Nucleo Motion MEMS and Environmental Sensor Expansion Board Download PDF datasheet for X-NUCLEO-IKS01A.pdf |
|
Simcom | SIM5360 Dual-Band HSPA+ WCDMA Module Development Kit Download PDF datasheet for SIM5360EEVB-S2-105T4.pdf |
|
NXP | CLRC663 ARM-Based Microcontroller Reader Board Download PDF datasheet for CLEV663B,699.pdf |
|
Silicon Labs | Blue Gecko BGM121 Bluetooth SIP Module Radio Board Download PDF datasheet for SLWRB4302A.pdf |
|
Simcom | QUAD BAND, GSM GPRS, ARM9 Download PDF datasheet for SIM900A.pdf |
|
Texas Instruments | TPS62660EVM-419 Download PDF datasheet for TPS62660EVM-419.pdf |
|
Panasonic | PAN1740 BEACON EVALUATION KIT Download PDF datasheet for ENW89849AYKF.pdf |
|
Silicon Labs | SLWSTK6101B Blue Gecko Module Wireless Starter Kit Download PDF datasheet for SLWSTK6101B.pdf |
|
Texas Instruments | BQ27542 Li-ion Battery Fuel Gauge Evaluation Module Download PDF datasheet for BQ27542EVM.pdf |